Destici, İYİ Parti’deki başkan adaylarını eleştirdi: Siyasi ahlaka ya da vefaya ne kadar uygun

Büyük Birlik Partisi (Büyük Birlik) Genel Başkanı Mustafa Destici, Ramazan Bayramı dolayısıyla partisinin genel merkezinde partililerle bayramlaştı.

Anadolu Ajansı’nın haberine göre, bayramlaşma töreninde gazetecilerin sorularını yanıtlatan Mustafa Destici, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in olağanüstü kurultayda aday olmayacağı açıklamasına ilişkin soru üzerine, İYİ Parti’de adaylığını açıklayan isimleri eleştirdi.

Destici, “Sayın Akşener, seçimden önce verdiği sözü tuttuğunu gösteriyor, bunun için de aday olmayacağını söylüyor ama ben şunu beklerim, onunla birlikte yola çıkan, onu lider olarak kabul edenler, ‘aday olmayacağım’ denildiğinde hemen bir fırsat önüne gelmiş gibi adaylık açıklamaları… Bunlar siyasi ahlaka ya da siyasette vefaya ne kadar uygundur bilmiyorum. Halbuki o kadrolara düşen, ‘siz söz verdiniz aday olmuyorsunuz ama biz sizi bırakmıyoruz ve sizin tekrar aday olmanızı istiyoruz’ denmesidir” yanıtını verdi.

“Aday yapıp en azından bunun mücadelesini vermeleri gerekirdi” diyen Destici, “Türkiye’de kurucu liderler hayattayken partilerini bırakırlarsa o partinin güçlü bir şekilde yoluna devam etmesi ya da birliğini beraberliğini koruyarak yoluna devam etmesi mümkün değildir” ifadelerini kullandı.

Akşener ve partisinin genel seçimlerden sonra kendisine bir yol çizdiğini belirten Destici, İYİ Parti delegelerinin Akşener’i aday gösterebileceği ve Akşener’in de tabanın bu talebine duyarsız kalamayacağı görüşünü paylaştı.

Öte yandan, Büyük Birlik’i Ramazan Bayramı dolayısıyla DSP, AK Parti, CHP, İYİ Parti, DEVA Partisi, HÜDA PAR ve Yeniden Refah Partisi heyetleri ziyaret etti.

Büyük Birlik Genel Merkezi’ne gelen heyetleri Genel Başkan Yardımcıları Nihat Gürbüz, Ahmet Emin Serin ve MKYK üyesi Hayrettin Bal ve Genel Merkez Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Pınar Yıldız konuk etti.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x